10 soovitust, kuidas pühadeaegsest elustiilist lahti saada

  1. Tühjenda oma sahtlid, riiulid ja kapid igasugustest maiustustest, mis sinna jõulude ajal kogunesid. Pea meeles: on enam kui kindel, et sööd allesjäetud maiustused ka ära.
  2. Jah, pühade ajal on palju, mida tähistada. Nüüd aga on aeg alkohol täielikult unustada. Ainuüksi kaks nädalat promillideta muudab sind energilisemaks ning parandab enesetunnet.
  3. Muuda oma toiduvalik nii värviliseks kui võimalik. Seda pole mitte ainult ilus vaadata, vaid tagad toidus ka piisava juur- ja puuviljade osakaalu.
  4. Joo päevas vähemalt kaks liitrit vett. Vee joomine on oluline nii füüsilise kui ka vaimse tervise seisukohast. Juba väike veepuudus hakkab mõjutama inimese käitumist ja tegutsemist.
  5. Jäta meelde: päevad ei ole vennad. Pärast rasket füüsilist tööd või koormavat treeningut vajab sinu keha rohkem kütust, seevastu puhkamisele pühendanud päeval ära oma keha liigse toiduga koorma.
  6. Ära unusta proteiini. Proteiinid on olulised lihasmassi tugevdamisel, mis mõjutab omakorda ainevahetust. Inimesed, kes söövad pidevalt liiga palju ja seejuures vähe proteiini, kaotavad lihasmassi ning võtavad kaalus juurde.
  7. Toiduained nagu avokaado, oliivid, kala, pähklid ja seemned sisaldavad tervislikke rasvu, mis on olulised nii hormonaalse tasakaalu kui ka naha ja liigeste seisukohast. Ära muretse, tervislikud rasvad ei muuda sinu kaalunumbrit suuremaks.
  8. Väldi fruktoosi ehk puuviljasuhkrut. Fruktoos käivitab organismis nö säilitamise protsessi, mis põhjustab eesootava toidupuuduse perioodi ennetamiseks rakkudes rasvade talletumist.
  9. Süsivesikuid tarbi enne ja pärast trenni. Sinu keha vajab neid normaalse veresuhkru taseme hoidmiseks sel ajal kõige rohkem.
  10. Tee tervisliku toitumise plaan või kindlusta end muul moel kogu päevaks tervislike toitude ja snäkkidega. Planeerimine on oluline juba seetõttu, et aitab vältida kiiruga millegi ebatervisliku suhu pistmist.

Loe ka: Kuidas väsinult ja magamata näha välja särav ja puhanud ja 15 valet, mida Sa ei tohiks uskuda