Mate, kui täiuslikkuseni viiv eelis Teazy hommikutees

Seekord otsustas Teazy rääkida head ja paremat ühest oma koostisosast, mate teest, et igal tulihingelisel fännil ja sõbral oleks võimalik teha teadlik otsus meie toodete vahel valides.

Lõuna-Ameerikast pärit ning seal väga armastatud mate tee on hakanud ka Eesti inimeste seas kuulsust koguma, just tänu ergutavatele omadustele, mis sarnanevad kohvile ning rohelisele teele. Traditsiooniliselt valmistatud mate tee sarnaneb väliselt küll rohelise teega, kuid erineb tugevalt maitse ja aroomi poolest. See on küllusliku taimelõhnaga hele-roheline tõmmis, mis on maitselt veidi mõrkjas, kuid järelmaitselt see-eest magus. Mate tee, see on täiesti omalaadne, mille harmooniat ja maitset ei saa sõnades edasi anda. Teazy on siinkohal välja arendanud hommikutee, mille kvaliteetne ning erakordne taimede kooslus toob seal sisalduvast mate teest välja selle parimad omadused ning muudab kogu koosluse jumalikuks.

Nagu kohvis on ka mate tees kofeiini, mille kogus sõltub taime soost ning sellest, kas see on kasvatatud varjus või päikese käes. Võrdluseks võib tuua, et mate lehed sisaldavad kofeiini u. 0,4-0,9% aga kohv kuni 3,2%. Roheliseks kullaks nimetatud tee sisaldab võrreldes kohviga teisigi häid ergutusaineid. Teaduslikult kirjeldatakse seda struktuuriliselt sarnaste teobromiini ja teofülliini iseäraliku kombinatsiooniga. Teobromiin on kakaos ja sokolaadis sisalduv tujutõstev aine, millel on kofeiiniga küll sarnane toime, kuid mõju närvisüsteemile on siiski palju väiksem. Mate tee regulaarsed tarbijad on kiitnud selle aine toonust, energiat ja üldist keskendumisvõimet tõstvaid omadusi. Paljud kaalujärgijad ning ka dietoloogid on vaimustuses selle söögiisu vähendavast toimest. Siinkohal üks aupaklik kniks matele!

Lisaks eelnimetatule sisaldab mate tee rikkalikult antioksüdante e. polüfenoole. Antioksüdandid aga tõstavad meie keha rakkude võimet end kahjustuste eest kaitsa ning seeläbi saab seda imelist teed hinnata kui väga tervislikku jooki. Mate rohelise tee taim sisaldab märkimisväärsetes kogustes kaaliumi, magneesiumi, naatriumi ning vitamini B1, mis on väga oluline ajutegevuse, mälu ja närvisüsteemi talitluseks. Selles joogis sisaldub 196 erinevat vitamiini ja mineraalainet ning tee joomisega kaasnev energialaeng võib kesta 8-9 tundi. Samuti tugevndades meie immuunsüsteemi, aitab mate tee meil efektiivsemalt võidelda viiruste ja nakkushaigustega.

Mate teed valmistatakse paraguai iileksipuu lehtedest. Mate tee portugali keelne nimi tuleb Lõuna- Ameerika hõimu väljendist:” Asi, mis hoiab meid elus”. Traditsioonide kohaselt peaks seda hämmastavat looduseandi jooma kalebassist, mis on valmistatud väikesest pudelkõrvitsast ning abivahendiks on spetsiaalne kõrs, bombilla. Euroopas juuakse matet siiski tassist ilma bombillataJ. Saadaval on nii puhast teed, kui ka erinevate maitsesegudena.

PS: Lõuna- Ameeriklased soovitavad matet juua koos tsitruselistega. Miks mitte lisada ka Teazy hommikuteele mõni sidruni ja apelsini viil. Maitseb fantastiliselt ning boonuseks on tervisele kasulik vitamiin C ;)! Et Sinu päev algaks täis armastust maitsenaudingute ning tervise vastu!

 

SINU TEAZY