Minu lugu: kehakaal alla kõhulahtistite ja kiirabi abiga.

Kirju saada on tore ja mõni neist on kohe nii mõtlemapanev, et soovime ka kõigi teistega jagada. Meile kirjutas 24-aastane Maari nii:

Olen suur organismipuhastajate fänn – nii suur kohe, et isegi mu sõbrad aasivad mind heatahtlikult sellepärast. Kuna minu viimaseks lemmikuks on vaieldamatult Teazy teatox, siis otsustasin teiega ka jagada oma kogemust, miks ma selline detoxi fänn olen.

Kunagi ammu, nii 6-7 aastat tagasi, oli mul vaja kindlasti maha võtta 7-10 kg. Tegin trenni, aga sõin kõike, mis meeldis ja kaal alla ei läinud. Ükskord sai mul mõõt täis ja otsustasin, et nüüd aitab, söön ainult nii palju, kui palju on vajalik elus püsimiseks. See tähendab, et kui täna sõin natuke rohkem, siis homme enam süüa vaja polnud, sest olin nö „tangitud“.

Algus oli tore, sest söömist ma siis veel päris ära ei lõpetanud. Üsna pea aga läksid asjad hulluks. Arvasin, et sellest pole ju midagi, kui ma peaaegu üldse ei sööks. Ja kui juhuslikult saigi mõni rasvasem lihatükk omastatud või magusat nauditud, siis võisin söömata olla pea kolm päeva järjest. Trenni tegin edasi ja kilod kadusid. Minu 73 kg oli saanud 61 kg (olen 178 cm pikk) ja elu oli ilus. Ilus peaks olema tegelikult jutumärkides, sest pea käis konkreetselt ringi kui end kiiresti pöörasin ja trepist üles minek tähendas sageli ka seda, et silmade eest läks lihtsalt mustaks.

Ükskord aga mõtlesin, et tühja kah, nüüd olen juba nii palju maha võtnud, et võin süüa kõike, mida hing ihkab. Ei saa öelda, et ma just õgima oleks hakanud, aga ma sõin tõepoolest kõike, ei vaadanud üldse, mida suhu pistsin. Loomulikult oli kohe varsti ka kaal tagasi ja 3-4 kg rohkemgi kui enne. Nüüd tuli deprekas. Mis on parim depreka ravi – eks ikka söömine. Tundsin, et nälgida ma enam ei suuda, aga kuidagi peaks ju selle omastatud toidu sealt kehast kätte saama. Oksendamine mulle ei sobinud, aga olemas on ka kõhulahtistid ja miks võtta neid käsimüügiravimeid 1-2 kaupa kui võib võtta ka 10 tükki korraga! Enne, kui sain hakata nautima vähenevat kaalu, leidsin end hoopis haiglast koos meeletute kõhukrampidega. Arst ütles, et nemad saavad ainult vaevusi leevendada ja ainuke, kes oma tervise saab taas korda seada, olen mina ise.

Nüüd olid need kõhukrambid ja korralik kõhulahtisus minu pidevad kaaslased kui sõin midagi, mis mu kõhule ei meeldinud. Teadsin, et väga rasvast ja vürtsikat tarbida ei tohi, kuid teinekord võis reaktsioon tulla hoopis mõne ootamatu toiduaine puhul. Ühel reisil olin sunnitud vaevlema wc-s, kuhu ma muidu poleks soovinud üldse oma jalga tõsta.

Kahjuks ei saa ma öelda, et täna, tervelt viis aastat hiljem, oleks minu kõht nö taastunud, aga olen temaga rahu teinud. Joon hästi palju, sealhulgas ka erinevaid teesid, samuti meeldib mulle teha smuutisid. Jälgin väga, mida ma suhu pistan – mitte kaloreid vaid seda, mis kasu see toiduaine mulle annab. Sai rasvase suitsuvorstiga, see oli kunagi mu suur lemmik, on loodetavasti igaveseks mu toidulaualt kadunud. Selleks, et organismi midagi sellist ei jääks, mis võiks mulle taas kõhuvalusid tekitada, teen regulaarselt organismi puhastuskuure. Ma ei nälgi ega tee mingeid ekstreemsusi. Viimase aja suurim lemmik on Teazy!
Jäi märkimata, et need kõhulahtistid lõid ka mu organismi nii sassi, et normaalne toimimine õnnestus alles nüüd taastada. Oma osa on kindlasti ka Teazy kuuril. Kuna mulle muuhulgas meeldib väga ka Teazy maitse, siis joon kuuride vahel Teazy energiateed. Aitäh Teazy!

Loe ka: 20 üllatavat fakti toidupsühholoogiast ja Mida pead teadma teatox puhastuskuurist enne kui alustad