Mis juhtub sinu kehaga, kui jood ühe värkendava Coca joogi

Oled sa kunagi mõelnud, miks Coke`iga kaasneb alati naeratus, küsib rawforbeuty.com. Ning vastab, et põhjus on lihtne – coca joogi joomine ajab su nö pilve. Nad eemaldasid kokaiini peaaegu 100 aastat tagasi. Miks? See oli tarbetu.

Esimese 10 minuti jooksul paisatakse sinu organismi 10 tl suhkrut, mis on 100% täiskasvanud inimese päevane annus.  Tänu fosforhappele sa suhkru maitset ei tunne.

20 minutit: veresuhkur on laes  põhjustades insuliini tormi. Maks vastab sellele sellega, et muudab suhkru rasvaks ja seal juba on mida muuta.

40 minutit: kofeiin imendub täielikult. Pupillid suurenevad ja vererõhk tõuseb, maks suunab järjest rohkem suhkrut vereringesse. Ajus asuvad adenosiini retseptorid on nüüd blokeeritud, et ennetada uimasust.

45 minutit: sinu keha suurendab dopamiini tootmist stimuleerides nii aju nn rõõmukeskust. Füüsiliselt on see sarnane heroiini mõjule.

60 minutit: fosforhappe seob kaltsiumi, magneesiumi ja tsinki, mis omakorda mõjutab ainevahetust. Tänu suhkru ja kunstlike magusainete suurtele kogustele suureneb ka kaltsiumi eritumine uriiniga.

60 minutit: ilmneb kofeiini diureetiline toime ehk siis vajadus wc-d külastada. Uriiniga eraldub organismist omavahel seotud kaltsium, magneesium ja tsink, mis omakorda on seotud veel naatriumi, elektrolüütide ja veega.

60 minutit: Kui torm organismis rahuneb, alustab oma rünnakut suhkur. Kogu Cocas olnud vesi on organismist väljutud ning inimene tunneb end kas ärritatuna ja / või hoopis aeglase ja loiuna. Vesi ja muud väärtuslikud toitaineid on lahkunud kehast enne kui nad jõudsid organismi jahutada ja  luid ning hambaid tugevdada.

Värskenda ennast parem TEAZY energiateega – energiat tuleb palju ja tervis saab ka korda

Loe ka: Kohv – parim ergutaja või siiski mitte ja Teazy kirjakastist: Minu piinlik saladus