“Sa oled see, mida sööd.” Mis saab aga hammastest?

Kas oled kuulnud ütlust, et sa oled see, mida sööd? Usun, et oled. Sellest mõttest lähtudes saab rääkida ka hammastest ja hambapastast. Hea suuhügieeniga hoiad oma hammaste ja igemete tervist ning võib öelda: „Su hambad on need, millega nende eest hoolitsed.”
Hambapastade tootjaid on palju ning tooteid veelgi enam. Mille järgi valik langetada, kui iga firma reklaamib oma pastat kui seda parimat?
Tähelepanu võiks pöörata tuubile, millel on kirjas info pasta koostisainete kohta. Paraku leiab sealt aga terve hulga keerulisi sõnu, mille mõistmiseks on vaja keemiku haridust või sõnaraamatut. Viimast ei ole poes kuigi mugav kaasas kanda ning hea hambapasta valimiseks keemikuks õppimine ei tundu samuti mõistlik.
Worldtruth.TV andmeil võiks valiku langetada tuubi tagumises osas oleva värvikastikese järgi.

Mis värvi näed enda valitud hambapastatuubil?

Värvid ja nende tähendused:
Roheline – naturaalne
Sinine – naturaalne + meditsiiniline
Punane – naturaalne + keemiline
Must – keemiline

Usaldades Worldtruth.TV andmeid, tuleks kasutada rohelise märkega tuubi.

Juhul, kui leiad siiski toodetelt liiga palju koostisosi, mida sa ei soovi, on võimalik endale ise 100% looduslik hambapasta valmistada.
Toon sinuni ka ühe retsepti, mille allikaks on loodusravipood ja ökoapteek Eliksiir.

Vaja läheb:
3 spl külmpressitud kookosõli
3 spl söögisoodat
25 tilka piparmündiõli
Steviat
2 tl taimset glütseriini

Sega esmalt kokku kookosõli ning söögisooda, seejärel lisa ülejäänud koostisosad. Säilita pastat klaaspurgis.

Peaaegu kõigist ainetest, mis hambapastas sisaldub, imendub osa suu limaskesta kaudu organismi või neelatakse väike kogus alla. Seega on oluline jälgida, et hambapasta sisaldaks võimalikult vähe kahjulikke aineid.

Kui tunned, et soovid parandada elukvaliteeti, puhastada oma keha looduslikul viisil kahjulikest ainetest, kiirendada seedimist ning tunda end energilisema ja rõõmsameelsemana, tuleb sulle appi Teazy teatox. Hetkel on saadaval eriti hea hinnaga Teazy tervisekomplekt!