See võib muuta kõike seda, mida teadsid stressist ja seksist

Ajakirjas „Journal of Sexual Medicine“ avaldati hiljuti uurimus, mis keerab pea peale levinud arusaama, et stress mõjub pärssivalt naiste sugutungile. Selgus, et mõõdukalt või keskmiselt stressis naised seksivad sagedamini kui need, kellel stress puudub.

Michigani ülikooli teadlased viisid läbi pikaajalise uuringu, kus uuriti 952 naist, vanuses 18-20.
23% naistest olid kas mõõdukas või siis tõsine stress. Iga nädala lõpus täitsid naised küsimustiku, kuhu tuli märkida ka seksuaalvahekordade arv viimase nädala jooksul.

Võiks ju arvata, et stress paneb naised ohjeldamatult jäätist sööma, aga teadlased avastasid siiski hoopis midagi muud – nimelt olid stressis naised tervelt 1,6 korda sagedamini vahekorras kui naised, kelle stressinäitajad olid normis.

Selline uuringutulemus võib olla ausalt öeldes huvitav, sest kõik eelnevad uuringud on näidanud just vastupidist. Samas on oluline märkida, et vastust küsimusele, miks see nii on, siiski ei leitud. Arvatakse, et seksuaalkäitumist mõjutavad sellised emotsioonid nagu süütunne, kurbus, kerge ärritumine jms. Varasemalt on tehtud ka uuringuid, kus leiti, et juhuslikud vahekorrad on seotud madala enesehinnangu, ärevuse ja depressiooniga.
Veel on leidnud kinnitust, et naiste seksuaalne käitumine on riskantsem, kui nad on kurvad või neid saadab pidev ärevus.

Igal juhul on igasugune äärmustesse laskumine ohtlik ja selleks, et stressitase oleks normis ning enesetunne hea, tasuks teha üks Teazy 28 päeva teekuur.

Loe ka: Söömine ja seks ja Parimad ja halvimad toidud seksi vaatevinklist