Teatox ja taimeteed raseduse ja imetamise ajal

Enamus taimeteesid on rasedatele ohutud, kui nad ei joo neid väga suurtes kogustes. Vältida soovitatakse rasedatel aga teesid, mis sisaldavad salveid ja peterselli.

Salveitee sisaldab tujooni, mida on seostatud raseduse katkemise ja kõrge vererõhu tekkega. Peterselli sisaldav tee võib lisaks ka mõjutada lapse arengut. Kõik see kehtib aga suurte koguste korral. Söögile lisatud väikesed kogused endast ohtu ei kujuta.

Mõned eksperdid soovitavad rasedatel vältida teesid, mis sisaldavad palderjani, samas, mitte rohkem kui üks tass päeva jooksul ja hea une eesmärgil, on täiesti lubatud.

Palderjan võib muuhulgas mõjutada ka antidepressantide toimet. Juhul, kui käimas on depressiooni ravi, tuleks palderjani vältida.

Kummelitee on hea jook siis, kui vaevavad ärevus, unetus, iiveldus ja seedehäired. Tass kummeliteed enne magama minekut tagab hea une ja erksa enesetunde hommikul. Samas on ka siin oma oht. Nimelt, väga palju seda teed tarbides võib efekt olla hoopis vastupidine. Muidugi ei tasu kummeliteed juua ka siis, kui on tundlikkus selle taime vastu.

Mõnikord soovitatakse raseduse lõpus juua vaarikalehe teed. Usutakse, et see valmistab emaka sünnituseks ette. Samas on mõned ämmaemandad täheldanud, et see tee võib põhjustada ka liigtugevaid emaka kokkutõmbeid, mis ei ole sündivale lapsele head.

Raseduse ajal ei vaja naine detoksit ehk keha puhastamist, kuid ta võib juua vastavate omadustega taimseid teesid. Lapse ootamise ajal peab naise tähelepanu olema suunatud areneva lapse heaolule ja ta peab keskenduma sellele, et toidus oleks piisavalt mineraale, mikroelemente, vitamiine, aminohappeid jne.

Detox ja rinnaga toitmine

Ka rinnaga toitmise ajal peab naine esikohale seadma sellele, et laps saaks võimalikult palju vajalikke toitaineid.

Samas ei tasu aga karta, et detoxi käigus väljuvad toksiinid mõjutaksid rinnapiima. Rinnad ei kuulu nende kanalite hulka, mille kaudu toksiine kehast väljutatakse. Viimasteks on aga maks, käärsool, kopsud, neerud, nahk ja emakas. Samas rinnapiim aga sisaldab kõike seda, mis on keha vereringes. Näiteks, kui juua õlut, siis saab sellest osa ka laps.

Kokkuvõtvalt – keha puhastus ehk detoks pole raseduse ja rinnaga toitmise ajal soovitav. Samas, kui ema ikka tunneb tõsist vajadust keha puhastamise järele, siis tuleks kindlasti eelistada vedelaid puhastajaid. Näiteks puhastavad looduslikud teed.

Kas Teazy teatox teed sobivad keha turgutamiseks raseduse ja rinnaga toitmise ajal?

Rasedatele sobivad Teazy teatox´i valikus olevad õhtutee ja jäätee. Teised teed ei ole otseselt ohtlikud, kuid siiski soovitame sellel imelisel ajal neist hoiduda.

Kindlasti tuleks hoiduda Teazy teatox teedest siis, kui ollakse mõne koostisaine suhtes ülitundlikud. Rinnaga toitmise ajal on kasulik jälgida ka seda, et laps ei oleks mõne koostisaine suhtes tundlik.

Imelist Õhtuteed, mis toob kaunid unenäod saab tellida SIIT

Loe ka: Miks nahk muutub mõnikord kollaseks ja Mida pead teadma teatox puhastuskuurist enne kui alustad