Tõuse, sära ja kaota kaalu

Tõuse ja sära pole mitte ainult motiveeriv sõnakõlks, vaid see tõepoolest aitab kaalu kaotada!

Teadlased palusid 54 inimesel kanda nädal aega randmemonitori, mis registreeris igal hommikul neid ümbritsevale valgusele. Samuti paluti neil sellel ajal pidada toidupäevikut. Selgus, et nendel katsealustel, kelle hommikud olid valgemad, oli kehamassiindeks madalam  kui ülejäänutel. Kusjuures see ei olnud seotud ei toitumise, kehalise aktiivsusega ega vanusega.

Miks siis ikkagi need inimesed, kes on rohkem ümbritsetud hommikuste valguskiirtega, kaaluvad vähem? Esiteks aitavad valgusrikkad hommikud sünkroniseerida isiklikku kehakella. Korrektne nn une ja ülevaloleku graafik paneb ka ainevahetuse efektiivsemalt tööle. Teiseks sisaldab hommikune valgus rohkem sinist valgust kui õhtune. Sinisel valgusel on aga tugevam mõju ööpäevase rütmi stabiliseerimisele.

Kõik, mida keha vajab on 20-30 minutit hommikust, umbes kella 8:00 aegset, päikest. Muidugi on see meie laiuskraadi inimeste suhtes vägagi ebaõiglane, sest meil on käes need kuud aastas, kus päike on väga haruldane nähtus. Samas saame me alati ise reguleerida oma päevakava. Teisiti öeldes, on oluline minna magama ja tõusta üles alati kindlatel kellaaegadel. Pimedate põhjamaade jaoks on tehtud ka lausa vastav lamp, mis enne ärkamist hommikust valgust tekitab. Kui aga ka see ei aita, siis tuleb läbi teha Teazy 28 päeva kuur või varustada end Teazy energiateega, mis annab just sellise energia, et kõik päevatoimetused saavad lennukalt tehtud nii, et õhtul õigel ajal magus uni tuleb!

Loe ka: Lõpeta õnne ootamine, ole õnnelik nüüd ja praegu! ja 6 tervislikku toiduainet, mis aitavad Sul lõõgastuda ja stressi vältida