Treeningharjutused noorele emale

Lapsekäru võib edukalt olla ka treeningvahendiks. Siit mõned näpunäited:

  • Alustuseks pane laps kärusse ja mine kõndima. See on suurepärane viis treenida südame ja veresoonkonna vastupidavust. Hoia puusad võimalikult käru käepidemete lähedal ja katsu käimise tempot pidevalt kiirendada.

1

  • Pane käru seisma, ära unusta pidureid, et treeningvahend oleks stabiilne. Aseta jalad õlgade laiuselt ning hinga sisse. Nüüd tõuse päkkadele ja hinga välja. Lasku tagasi ja hinga taas välja. Korda seda harjutust mitu korda ja ära unusta, et ka kõhulised peavad sellest kõigest osa saama.

2

  • Kükitamine on ideaalne alakeha treening. Lähteasend sama, mis eelmise harjutuse puhul. Hoia kergelt kärust kinni ja vaata, et keha raskus asuks kandadel ning käed oleksid sirgelt ette sirutatud.

3

  • Ole näoga jalutuskäru poole, jalad õlgade laiuselt ning hoia jalutuskäru käepidemest kahe käega kinni. Tõsta oma vasak jalg taha, liikudes puusast, keha jääb paigale ning lase ta tagasi algasendisse. Iga kord kui tõstad jala üles hinga välja ja kui jalg liigub tagasi algasendisse, hinga sisse. Vaata, et ka kõhulihased oleksid kaasatud. Soorita harjutust 12 korda ning siis korda sama teise jalaga.

4

  • Alusta taas nii, et jalad on õlgade laiuselt ja hoia jalutuskäru käepidemest kinni vasaku käega. Tõsta vasak jalg ja hoia seda 45-kraadise nurga all. Samal ajal on keha vabalt ning aseta jalg tagasi algasendisse. Iga kord kui tõstad jala üles hinga välja ja kui jalg liigub tagasi algasendisse, hinga sisse. Vaata, et ka kõhulihased oleksid kaasatud. Soorita harjutust 12 korda ning siis korda sama teise jalaga.

5

  • Aseta jalad kahele poole käru esiratast ja ole ise istukil ning hakka kehaga liikuma edasi ja tagasi (üles ja alla). Vaata, et lõug ei oleks surutud rinnale ning kael ja lõug oleksid vabad, mitte pinges. Harjutuse saab põnevamaks teha sellega, et alati kui liigud lapse suunas kõdita teda näiteks talla alt.

6

  • Seisa taas käru taha, jalad õlgade laiuselt. Tõsta parem käsi üles ja kalluta end parema põlve suunas nii, et kogu selg on painutatud külje suunas ja nüüd korda sama teise käega.

7

  • Alusta taas nii, et jalad on õlgade laiuselt ja hoia jalutuskäru käepidemest kinni. Tõsta vasak jalg taha madalaks väljaasteks ja tagasi. Nüüd tõmba parem jalg põlvest üles nii kõrgele kui võimalik. Iga kord kui liigud üles, hinga välja ja kui alla, siis hinga sisse. Soorita harjutust 12 korda ning kui asi juba edeneb, püüa korrata 15 korda.

8

  • Nüüd ole käru poole küljega, jalad harkis. Vaata, et varbad ja põlved oleksid diagonaalselt. Keha hoia sirgelt ning kõverda end põlvedest. Alla poole laskudes veendu, et põlved ei liiguks varvastest ette poole. Üles tõustes pinguta reie sisemisi lihaseid.

  Oluline on ka see, et teeksid harjutusi lõbuga ning kaasaksid ka lapse. Näiteks võid talle samal ajal laulda või lasta tal uudistada kõike, mis pargis toimub. Pärast sellist harjutuste seeriat vajad sa kindlasti ka Teazy energiateed, sest nagu teada vajab noor ema eelkõige lisaenergiat. Teazy energiatee ja teised tooted leiad teazy.ee lehelt.

Loe ka: Unelmate tuharad ehk siiani masse lummav „Pippa-pepu” ja 10 olulist fakti jooksmisest, mida lihtsalt pead teadma